Отрасли применения

Контакты

тел.: +38 044 536 1756
тел.: +38 050 330 4334
тел./факс: +38 044 235 5380
e-mail: office@ligacom.com.ua

Украина, г.Киев 01001, ул.Прорезная 12

Атомна промисловість

ЗАХИСТ ВІД ЗАБРУДНЕНИХ РАДІОАКТИВНИМИ РЕЧОВИНАМИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЧАСТИНОК АБО РІДИН

Захист від ризиків радіаційного опромінення можна розділити на дві основні області: захист від іонізованого випромінювання і захист від небезпечних радіоактивних частинок або рідин.
Матеріали, що використовуються у виробництві одноразового захисного одягу, не перешкоджають проникненню іонізованого випромінювання (наприклад, гамма-промені, рентгенівські промені або радіоактивні альфа- чи бета-частинки). Стандартний протокол, що використовується для зменшення радіаційного впливу, охоплює захист часом, відстанню та екрануванням. Що стосується одягу, обмежене екранування може забезпечуватися спеціальним одягом, що містить матеріали на основі свинцю. Компанія Дюпон не пропонує жодних моделей спеціального одягу, які забезпечують захист від іонізованого випромінювання.
 
Що стосується забруднених радіоактивними речовинами небезпечних частинок або рідин, відповідний одяг призначено не для блокування самого випромінювання, а для мінімізації проникнення радіоактивних матеріалів, отже, він зводить до мінімуму контакт зі шкірою та одягом, що носиться під ним. Цей одяг призначено для носіння на потенційно ураженій ділянці, і його потрібно негайно знімати й утилізувати після виходу з потенційно ураженої ділянки, щоб звести до мінімуму довготривалий вплив забрудненого радіоактивними речовинами матеріалу й уникнути забруднення інших ділянок.
 
Захисний одяг від радіоактивного забруднення та стандарт EN 1073-2
Одяг для хімічного захисту призначено для одноразового використання з метою мінімізації перехресного забруднення радіоактивними частинками.
Дюпон пропонує спеціально розроблений одяг, який допомагає захистити від радіоактивних частинок і рідин. Зазначаються конкретні типи матеріалів, конфігурації швів і моделі одягу, які відповідають тій чи іншій небезпеці.
Загалом, що більше покриття тіла, то краще: захисні комбінезони з капюшоном (з прикріпленими шкарпетками)  допомагають захищати все тіло від радіоактивних матеріалів.
 
Наша Компанія "Компанія Ліга Лтд" пропонує одяг DuPont™ Tyvek® 500 Xpert, Tyvek® 600 Plus, Tyvek® 800 J, Tychem® 2000 C Standard і Tychem® 6000 F Standard проходить випробування відповідно до стандарту EN 1073-2 як захисний одяг від радіоактивного забруднення.
 
 
 
  • Tyvek® 500 Xpert

  • Tyvek® 600 Plus

  • Tyvek® 800 J

  • Tychem® 2000 C

  • Tychem® 4000 S & 6000 F

Випробування костюма на стійкість до проникнення частинок

Стандарт EN 1073-2 було розроблено з огляду на вимоги ядерної галузі, але він не застосовується до захисту від іонізованого випромінювання. Сам стандарт 1073-2 дуже схожий на стандарт одягу для хімічного захисту типу 5 (EN ISO 13982-1).
Що стосується рівня захисту всього костюма від частинок, обидва стандарти посилаються на протокол випробування «Захисний одяг для використання проти твердих частинок: метод випробування для визначення коефіцієнта проникнення аерозолів (високодисперсних частинок) у костюми» (EN ISO 13982-2). По суті, це випробування дає змогу визначити ефективність захисту костюма від проникнення частинок. Для випробування використовуються частинки хлориду натрію з визначеним розподілом за розмірами. Потім результати використовуються для визначення класу експлуатаційних характеристик і номінального коефіцієнта захисту, подібно до стандартів для респіраторів.
 
Згідно зі стандартом EN 1073-2 в разі проведення випробування відповідно до стандарту EN 13982-2 випробовуються шість костюмів. Загальний коефіцієнт проникнення частинок (TIL) визначається як відношення (у %) концентрації тестових частинок усередині костюма до концентрації тестових частинок у випробувальній камері.
 
Номінальний коефіцієнт захисту й клас експлуатаційних характеристик (EN 1073-2 / EN 13982-2)
Є три класи експлуатаційних характеристик для опису рівня захисту костюма від частинок.
Клас 1 = найнижчий рівень захисту від проникнення частинок.
Клас 3 = найвищий рівень захисту від проникнення частинок.
 
Номінальний коефіцієнт захисту = 100/загальний середній коефіцієнт проникнення частинок
 
Іншими словами, костюм, який забезпечує найвищий рівень захисту від найдрібніших частинок, матиме НИЗЬКИЙ коефіцієнт проникнення частинок і, отже, ВИСОКИЙ номінальний коефіцієнт захисту.
Коефіцієнт проникнення частинок для костюма, який забезпечує низький номінальний коефіцієнт захисту, як-от «5», становить у середньому 20 %.
 
Для визначення класу експлуатаційних характеристик розраховується загальний середній коефіцієнт проникнення частинок для кожного виду рухової активності (стояння, ходіння та присідання) (TILE). Цей коефіцієнт, а також номінальний коефіцієнт захисту враховуються для визначення того, до якого класу експлуатаційних характеристик належить костюм.
Див. таблицю 1.
 
 
 Клас експлуатаційних характеристик 3, тобто «найвищий» клас експлуатаційних характеристик свідчить про те, що найвищий коефіцієнт проникнення частинок, виміряний для кожного з трьох видів рухової діяльності (TILE), становить менше ніж 0,3 %, а загальний середній коефіцієнт проникнення частинок (TILA) становить менше ніж 0,2 %.
 
Сухе середовище: забруднення радіоактивними частинками
Для захисту від сухих радіоактивних частинок рекомендується використовувати комбінезони DuPont™ Tyvek® із капюшоном. Крім того, залежно від очікуваної інтенсивності впливу визначається потреба в проклеєних швах. Одяг із проклеєними швами забезпечує вищий рівень загального захисту від частинок, ніж одяг зі зшитими швами, і в ідеалі йому потрібно віддавати перевагу.
Сухе й вологе середовище: забруднення радіоактивними частинками й рідинами
Стосовно рідин, забруднених радіацією, комбінезони Tychem® 2000 C і 6000 F з капюшоном можуть захистити користувача від хімічної небезпеки, але не від іонізівного випромінювання.
 
Важливо пам'ятати! Продукти, що виготовляються із СМС або субстратів із мікропористої плівки, підходять для захисту від частинок, однак під час реалізації заходів реагування на надзвичайні ситуації потрібно ретельно розглядати можливість використання продуктів, що виготовляються із СМС або субстратів із мікропористої плівки, оскільки:
1. Матеріали з мікропористої плівки можуть легко стиратися, а захисний шар може швидко зношуватися. 2. Матеріали СМС мають досить відкриту структуру, що забезпечує низьку ефективність утримання сухих тонкодисперсних частинок.